Pagājušajā nedēļā piedalījāmies ikgadējā IMPETUS partneru sanāksmē, kurā vairāk nekā 30 projekta partneri pulcējās Berlīnē, lai pārrunātu projekta progresu un gatavotos pēdējam projekta gadam.
IMPETUS komanda neatlaidīgi strādā pie tā, lai nodrošinātu progresīvus pielāgošanās pasākumus klimata pārmaiņām reģionos, sākot no ieinteresēto pušu iesaistes līdz izglītojošām platformām pašvaldībām.
Kopumā sagaidāmi ap 60 projekta rezultātu, kas ietver gan dažādas stratēģijas klimata pārmaiņu kontekstā, gan prognožu modeļus dažādiem klimata pārmaiņu scenārijiem.
Sanāksmes laikā kopīgi pārrunājām virzību 7 projekta demonstrējumu vietās, kur tiek risinātas klimata problēmas dažādos bioklimatiskos reģionos – no gruntsūdeņu modelēšanas Berlīnē līdz plūdu prognozēšanai Zemgalē un ūdens atguvei no notekūdeņiem Atikas reģionā.
Pasākuma laikā projekta partneriem bija iespēja apmeklēt arī Tēgeles ūdensapgādes uzņēmumu Berlīnē, kas ir daļa no lielākā Vācijas ūdensapgādes un notekūdeņu apsaimniekošanas uzņēmuma Berlin Wasserbetriebe, lai uzzinātu par dzeramā ūdens ieguvi un apstrādi, kā arī to, kā Berlīne cīnās ar ūdens trūkumu, izmantojot inovatīvus “sūkļu pilsētas” risinājumus.
Tēgeles ūdensvads nodrošina 25 % Berlīnes dzeramā ūdens, un tam ir izšķiroša nozīme pilsētas ūdensapgādes pārvaldībā. Berlīne, kas saskaras ar temperatūras paaugstināšanos un atkārtotu sausumu, ir pārveidojusies par “sūkļu pilsētu”, lai risinātu ūdens trūkuma problēmu. Milzīgu pazemes notekūdeņu krātuvju izbūve palīdz uzņemt un uzglabāt lietus ūdeni, ko vēlāk var izsūknēt virszemē un pēc vajadzības izlaist. Šie inovatīvie pasākumi ir būtiski, lai nodrošinātu pilsētas ūdensapgādi klimata problēmu apstākļos.
Īpašs paldies Kompetenzzentrum Wasser Berlin par lielisko pasākuma organizāciju!
Vairāk par pasākumā pārrunāto iespējams izlasīt šeit: https://climate-impetus.eu/entering-the-final-phase-impetus-gathers-in-berlin-to-review-progress-and-visit-local-demo-site/
Projekts IMPETUS tiek finansēts no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas Horizon 2020 uzsaukuma LC-GD-1-3-2020 – Climate-resilient Innovation Packages for EU regions ietvaros.
Projektā no Latvijas kopā ar BEF Latvija piedalās arī Zemgales plānošanas regions un Jelgavas digitālais centrs.