30. novembrī ar mērķi informēt par SUMBA+ partneru un sadarbības organizāciju paveikto mobilitātes jomā tika rīkota sanāksme “Labās prakses pieredze mobilitātes jomā”.
Sanāksmē tika prezentēti vairākas mobilitātes aktivitāšu pieredzes, kuras var būt saistošas arī Rīgas Metropoles areāla pašvaldībām un nozares politiku veidojošām institūcijām.
-
- Tartu pilsētas pārstāvis ar prezentāciju “Mobilitātes projekti un inovācijas Tartu pilsētā”, iepazīstināja ar Tartu ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu. Viena no prioritātēm – mobilitātes punktu izveide pilsētā. Pilsētā ir izveidota velosipēdu nomas sistēma, kurā ir 500 elektriskie riteņi un 250 parastie. Lai izveidotu velosipēdu nomas sistēmu sākotnējās investīcijas bija 3 miljoni, savukārt gada laikā velo tīkla uzturēšanai tiek iztērēti 700 000 EUR. Sistēmu sāka veidot 2017. gada beigās un tās izveide aizņēma pusotru gadu. .
- Anjas pašvaldības iepazīstināja ar “Velosipēdu koplietošanas sistēmu lauku apvidā”. Sistēmā ir 68 velosipēdi, un velosipēda nomas cena ir 1 EUR stundā. Galvenais iemesls, kāpēc projekts tika realizēts, bija reģionālais tūrisms. Punkti atrodas netālu no stratēģiskiem punktiem – autobusu, dzelzceļa stacijām, arī tūrisma vietām. Projekta budžets – 176 077,60 EUR. Savukārt Bikeep uzņēmuma pārstāvis prezentēja Bikeep uzņēmuma piedāvātos risinājumus mikromobilitātes infrastruktūrai un 3_Municipality data presentation.
- Tallinas pilsētas pārstāvis sniedza ieskatu MaaS sistēmas izveidē Tallinā.
- Kay Gade no Vācijas Kosmosa aviācijas centra sniedza vispārīgu ieskatu CO2 emisiju novērtēšanā un Eiropas pieredzē šajā jomā.
Pasākumu organizēja projekta SUMBA+ partneri Latvijā: biedrība “Baltijas Vides Forums” un Rīgas plānošanas reģions.
Aktivitātes veiktas INTERREG projekta “Ilgtspējīga mobilitāte pilsētvidē un ikdienas mobilitātes praktiskie aspekti” (SUMBA+) (Līgums Nr. X024) ietvaros.