Piesārņojums un ķīmisko vielu pārvaldība

Apdomīga un nekaitīga izvēle Ziemassvētkos

Ziemassvētki vairs nav aiz kalniem. Vēl skaistāk un jaukāk būtu šos svētkus padarīt nekaitīgākus ar apdomīgu un ilgtspējīgu iepirkšanos un izvēli svētku sajūtu radīšanai. Vai esat kādreiz domājuši par to, ka kāda no iegādātajām precēm vai dekorācijām var saturēt arī veselībai un videi kaitīgas vielas?

Šogad Ziemassvētku informatīvajā kampaņā mēs vēlamies pastāstīt par to, kas tad tam ‘lācītim vēderā’. Vai svētku dekorācijās, rotaļlietās, virtuves piederumos un elektroierīcēs tiešām slēpjas kas bīstams? Un kā ar pašu Ziemassvētku eglīti?

Nedaudz mainot tradicionālo Adventes kalendāra pieeju, šogad mēs laiku pa laikam (ne katru dienu, bet regulāri) pastāstīsim par to, kādas potenciāli kaitīgas vielas iespējams atrast dažādās precēs, un galvenais, kā no tām izvairīties un kādas ir labākas alternatīvas gudram pirkumam. Kampaņa sociālajos medijos norisināsies līdz 23. decembrim, un šo nedēļu laikā sniegsim informāciju par ilgtspējīgākiem un mazāk bīstamiem Ziemassvētkiem. Sekojiet mirkļbirkai #ToxicFreeXmas un #ApdomigiZiemassvetki mūsu sociālajos tīklos.

Ik nedēļu plānojam aktivizēt un aicināt arī uz lietotnes Scan4chem izmantošanu. Pieprasot informāciju no ražotāja un tirgotāja ar šīs lietotnes palīdzību, mēs palielinām arī ražotāju izpratni par kaitīgām vielām precē un sūtām skaidru signālu, ka mums interesē šie aspekti! Mēs veicinām saziņu starp patērētājiem, mazumtirgotājiem un ražotājiem. Katrs nosūtītais pieprasījums ir svarīgs visu pušu izpratnes veicināšanai, lai padarītu mūsu dzīvi ilgtspējīgāku.

Iegādājoties pārtiku, mājsaimniecības preces, elektroierīces un apģērbu, mēs katrs varam izdarīt videi draudzīgu izvēli un parādīt ražotājiem, ka cilvēku paradumi mainās un rodas pieprasījums pēc ilgtspējīgām precēm. Atcerieties – ar katru savu pirkumu mēs balsojam par to, kādā vidē dzīvosim.

Kampaņa notiek projektā LIFE AskREACH un norisināsies Austrijā, Horvātijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Grieķijā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Polijā, Portugālē un citās Eiropas valstīs.

Sekojiet kampaņai, lasiet, uzziniet un izvēlieties apdomīgi!

Materiāls ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild Baltijas Vides Forums.

Vairāk informācijas par kampaņu:
Līga Pakalna
liga.pakalna@bef.lv
Baltijas Vides Foruma vides eksperte

            LIFE ASK REACH - Logo