Piesārņojums un ķīmisko vielu pārvaldība

Noslēgusies kampaņa “Padzīvosim bez plastmasas”

No 3.maija līdz 13. jūnijam sociālajos medijos noritēja kampaņa “Padzīvosim bez plastmasas”. Šīs kampaņas uzdevums – informēt par plastmasas “neredzamo” piesārņojumu – ķīmiskajām vielām – un veicināt ikdienas paradumu maiņu ar mērķi samazināt bīstamo vielu nonākšanu vidē vai mūsu pašu organismos. Kampaņas laikā uzsvars tiek likts uz plastmasu saturošām precēm, kuras lietojam ikdienā – drēbēm, rotaļlietām, sporta inventāru, pārtikas vairāklietojamiem un uzglabāšanas traukiem un citiem sadzīves piederumiem.

Paldies, ka biji ar mums kampaņas “Padzīvosim bez plastmasas” laikā.

? Paldies, ka pārskatīji savus paradumus
? Paldies, ka padomāji pirms pirkšanas
? Paldies, ka turpmāk piedomāsi, kā samazināt plastmasas daudzumu savā dzīvē
? Paldies, ka lieto Scan4Chem mobilo lietotni
?Paldies, ka dari pasauli labāku.

Ja nu gadījumā palaidi garām kādu no kampaņas tēmām, visas tēmas atrodamas te:

Un padomapirmsperc.lv kopumā atradīsi arī citus noderīgus padomus.

Kampaņas mērķis nebija nosodīt sabiedrību par ikdienas izvēlēm, bet gan informēt par plastmasas preču potenciālo bīstamību un norādīt uz alternatīvām izvēlēm, kuras izgatavotas no citiem materiāliem un ir draudzīgākas un drošākas gan mūsu veselībai, gan videi. Kampaņas materiāliem sociālajos tīklos latviešu valodā var sekot mirkļbirkai #padzivosimbezplastmasas, angļu valodā – #nonhazplasticdiet .

Kampaņa rīkota projektā “Ķīmisko vielu pārvaldīšanas rīcības plānu ieviešana, apmācību organizēšana, privāto patērētāju un mazo uzņēmumu motivēšana pašvaldībās, izmantojot projekta NonHazCity rezultātus”(NonHazCity2), kas ir INTERREG programmas projekts. Tā galvenais mērķis ir veikt pasākumus bīstamo vielu emisiju samazināšanai no neliela izmēra emisiju avotiem pilsētu teritorijās. Rīgas pilsētas pašvaldība ir šī projekta vadošais partneris.

Kampaņas saturiskais sadarbības partneris – LIFE programmas projekts “Nodrošināt REACH regulā noteiktās patērētāju tiesības saņemt informāciju par vielām izstrādājumos, izmantojot IT rīkus” (AskREACH).

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projektu pārstāvēm:

Līgu Kārkli (liga.karkle[at]bef.lv vai Līgu Pakalnu (liga.pakalna[at]bef.lv).