Ūdens resursi

Aicinām noskatīties informatīvu lekciju par ezeru pētījumu

Kas notiek ar ezeru tā dzīves ciklā? Kādas krāsas ūdens ir dažādos Latvijas  ezeros un dīķos? Kur visvairāk dzīvo ūdens blusas? Aicinām noskatīties Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētnieču Astras Labuces un Intas Dimantes-Deimantovičas sagatavoto izglītojoši informatīvu lekciju par mūsu ezeru veikto pētījumu.

Mūsu ezeru pētījums tika veikts 2023. gada pavasara beigās/ vasaras iesākumā, un tajā, īstenojot sabiedriskās zinātnes metodes, piedalījās 23 skolas no visas Latvijas, pētot 27 dažādus ezerus un dīķus. Skolēnu iesūtītie ūdens paraugi tika pētīti Latvijas Hidroekoloģijas institūta laboratorijā.

2023. gada 31. oktobrī tika noorganizētas 2 tiešsaistes lekcijas, kurās pētījuma dalībniekiem prezentējām ezeru ūdens kvalitātes monitoringa rezultātu apkopojumu un atklājumus. Pirmo lekciju, kas domāta jaunāko klašu skolēniem, noskatījās skolēni no septiņām klasēm, savukārt otro lekciju, kas domāta vecāko klašu skolēniem, noskatījās skolēni no sešām klasēm.

Vecāko klašu skolēniem domātās lekcijas video ieraksts tagad pieejams ikvienam interesentam: https://youtu.be/t9bqgA5AgbI

 

Video lekcija ir viena no aktivitātēm Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projektā  “Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem”, (projekta NR 1-08/85/2022). Plašāka informācija par projektu – šeit.