Piesārņojums un ķīmisko vielu pārvaldība

Izziņojam konkursu par balvu “NonHazCity Building Award”

16. novembrī Zaļās pārvaldības konferencē Tallinā tika izsludināts konkurss par pirmo “NonHazCity Building Award” balvu Baltijas jūras reģionā.

NonHazCity Building Award ir pirmā balva, ar kuru Baltijas jūras reģionā apbalvo labāko būvniecības politiku vietējā, reģionālā vai valsts līmenī. Tās mērķis ir izcelt politiku, kas aizsargā cilvēkus un vidi no bīstamām ķīmiskām vielām ēkās, integrē aprites, beztoksiskuma un klimata neitralitātes principus. World Future Council koordinē un piešķir balvu projekta NonHazCity 3 ietvaros.

“Pašvaldību pienākums ir aizsargāt savus iedzīvotājus un vidi no bīstamām ķīmiskām vielām un veicināt klimatneitrālu un aprites neitrālu būvniecību. Bez ilgtspējīgas būvniecības mēs nevaram izveidot ilgtspējīgas pilsētas un kopienas. Šis apbalvojums palīdz mums parādīt, ka ilgtspējīga būvniecība ir iespējama, kā arī veicināt pilsētu izpratni, lai palīdzētu īstenot šos risinājumus,” sacīja Tallinas mēra vietnieks Jooseps Vimm.

World Future Council valdes priekšsēdētāja Aleksandra Vandela (Alexandra Wandel) komentēja: “Ikvienam ir atbildība pret nākamajām paaudzēm par to, ka būvniecības nozare var dot ieguldījumu videi nekaitīgā, apritē un klimatam draudzīgā būvniecībā. Mēs aicinām politikas veidotājus, pilsonisko sabiedrību, zinātniekus un iedzīvotājus iesniegt savas nominācijas šai unikālajai balvai. Mūsu mērķis ir sniegt iedvesmu inovatīvu risinājumu demonstrēšanai.”

Nominācijas var iesniegt šeit.

Paziņojums tika sniegts konferencē “Pārmaiņu virzītājspēks: ilgtspējības veicināšana ar zaļo pārvaldību”, kas notika Tallinas radošajā centrā Tallinas Zaļo tehnoloģiju nedēļas ietvaros.

Konferences mērķis bija pulcēt pašvaldību pārstāvjus no Baltijas jūras reģiona un ārpus tā, kā arī uzņēmumus un ekspertus, lai apspriestu zaļo publisko iepirkumu un atbalstu ilgtspējīgam patēriņam un ražošanai. Konferenci atklāja Tallinas mērs Mihhails Kõlvart, un visas dienas garumā ar priekšlasījumiem uzstājās daudzi eksperti un praktiķi zaļās pārvaldības jomā.

Vairāk informācijas par konferenci var uzzināt šeit:

https://greentallinn.eu/en/sustainable-governance-and-green-procurements-were-discussed-at-the-tallinns-green-governance-conference/