Ilgtspējīga mobilitāte

Atskats uz diskusiju “Kāpēc velosipēds attīsta tautsaimniecību”

Pagājušonedēļ, 28. jūnijā nacionālā sarunu festivāla LAMPA ietvaros kopā ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību organizējām diskusiju “Kāpēc velosipēds attīsta tautsaimniecību?”.

Diskusija pulcēja visai plašu interesentu loku. Paneļdiskusijas dalībnieki – satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, transporta infrastruktūras plānotājs Viesturs Laurs un pasākuma moderators Viesturs Silenieks – bija vienisprāti, ka, par spīti augošajam velobraucēju skaitam,  pašlaik velo braukšanai kopējā transporta nozarē netiek veltīta pienācīga prioritāte.

Siguldas pašvaldība dalījās ar pozitīvo pieredzi un secinājumiem par pašvaldības izveidotās velo infrastruktūras ietekmi uz iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās paradumiem.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis uzsvēra velotūristu pievienoto vērtību uz vietējo ekonomiku.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits norādīja, ka transporta nozares prioritāte ir sabiedriskais transports, bet to veiksmīgi iespējams kombinēt ar velobraukšanu.

Plašāks foto atskats uz pasākumu atrodams mūsu Facebook galerijā.

Diskusiju atbalsta projekts “Velobraukšana kā klimata pārmaiņu ietekmi samazinošs elements pilsētās” (CyclUrban) un Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas (BMUB) finansēšanas programma “Eiropas Klimata iniciatīva”.