Icon NODERĪGI

Eiropas Vides Aģentūra izsludina fotokonkursu

Šā gada Eiropas Vides Aģentūras fotokonkursa tēma ir Atklājiet dabu no jauna (REDISCOVER Nature)!

Šis ir aicinājums mums visiem paraudzīties apkārt un būt pārsteigtiem par dabu un tās brīnumiem. Vai tas būtu no jauna iepazīt apkārtējo vidi, ejot pārgājienā pa vietējām takām, vai savā piemājas dārzā — esiet ziņkārīgi un nesteidzīgi vērojiet to dabu, ko iepriekš nebijāt pamanījuši.

Eiropas Vides Aģentūra katru gadu rīko fotokonkursu, lai palielinātu informētību par kādu vides tēmu. Lai piedalītos konkursā, sūtiet savas labākās fotogrāfijas līdz 2020. gada 30. septembrim kādā no šīm trim kategorijām.

1. Daba tuvplānā
Pietuviniet objektīvu un atrodiet dabas skaistumu vismazākajā detaļā, no plaukt sākuša zieda kompleksās bioloģiskās struktūras līdz augsnes sastāvam vai rāpuļa ādas tekstūrai. Daba aicina jūs ieskatīties un piekļūt nemitīgi mainīgajam mikrovisumam. Vai varat saredzēt burvīgas formas, līnijas, rakstus, tekstūras un krāsas?

2. Daba pie mana sliekšņa
Dabas pētīšana nebūt nenozīmē, ka jākāpj tālos kalnos vai jābrauc nakšņot nomaļā kempingā. Jūs varat vienkārši iziet pa durvīm un klusi vērot dabu savā acu priekšā. No putnu vērošanas tuvējā parkā līdz dabas ienākšanai pilsētā — dabas brīnumi ir visur. Paskatieties apkārt! Vai varat notvert dabas klātbūtni ap sevi?

3. Paplašiniet dabu objektīvā
Soli atkāpieties un izbaudiet dabu apkārtējās ainavās. Vērojiet viļņus, kas šķeļas pret mežonīgu krastu, attālus pa laukiem izkaisītus ciemus, briežus mežā, vai cilvēkus lauku darbos. Varbūt pakāpieties augstāk un vērojiet dabu no augšas. Vai varat notvert pasaules bezgalīgās ainavas neatkarīgi no tā, vai tās ir neskartas vai cilvēka pārveidotas?

Informācija par konkursu
Konkursā var piedalīties ES 27 dalībvalstu, Islandes, Lihtenšteinas, Norvēģijas, Šveices, Turcijas, Ziemeļmaķedonijas, Albānijas, Kosovas, Melnkalnes, Serbijas, Bosnijas un Hercegovinas un Apvienotās Karalistes pilsoņi. Visiem dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadu veciem. Uzziniet vairāk par konkursa un dalības noteikumiem “REDISCOVER Nature” konkursa mājas lapā (angļu valodā).

Trīs konkursa kategorijās katrs uzvarētājs saņems naudas balvu 1000 EUR. EVA pasniegs arī speciālu Jaunatnes balvu par labāko fotogrāfiju, ko iesūtījis jaunietis. Skatītāju simpātiju balvas saņēmēju izvēlēsies starp visiem finālistiem tiešsaistes balsojumā.