Ilgtspējīga mobilitāte

Rīgā atklāts pirmais mobilitātes punkts

Jūlijs Rīgā sācies patiešām jaudīgi, jo šodien, 1. jūlijā, Rīgā tika atklāts pirmais mobilitātes punkts, kas ir pirmā šāda veida infrastruktūra arī Latvijas un Baltijas mērogā.

Mobilitātes punktā:⁣
? pieejamas velonovietnes un velo apkopes piederumi⁣
? tas izveidots sabiedriskā transporta tuvumā⁣
?  ir pieejami koplietošanas transportlīdzekļi⁣
?  vari uzlādēt telefonu un / vai pieslēgties wi-fi⁣
?  LMT un EDI sensori nodrošina mobilitātes (un citu) datu ievākšanu.⁣

VEF apkaimē, kas dēvēta arī par Rīgas IT tehnoloģiju sirdi vai Rīgas ekonomisko centru,  atklātais mobilitātes punkts savieno dažādus ilgtspējīgus transporta veidus un piedāvā ērtu piekļuvi mikromobilitātes un koplietošanas transporta iespējām. Vienlaikus mobilitātes punkts kalpos kā pilotteritorija inovatīvu, datos balstītu risinājumu izveidei – tajā pieejams gan divriteņu un gājēju skaitītājs, gan testēšanas stacija viedpilsētas risinājumiem.

Ceram, ka šī Mobilitātes punkta pirmā versija būs labs paraugs tālākai mobilitātes punktu attīstībai ne tikai Rīgā, bet arī Latvijā. Projekts “cities.multimodal” ir radniecīgs projektam „Ilgtspējīga mobilitāte pilsētās un ikdienas pārvietošanās Baltijas jūras reģiona pilsētās” (SUMBA)” un veicinās arī tā mērķu sasniegšanu!
Lai laba pārvietošanās! ⁣

 

Mobilitātes punktu izveidojusi Rīgas enerģētikas aģentūra sadarbībā ar inovāciju kustību “VEFRESH” un uzņēmumu “IELA inženieri” projekta “cities.multimodal” ietvaros.