Dabas aizsardzība

Jaunajā slēpņošanas sērijā – arī 3 mūsu LIFE projekti

Lai bagātinātu Latvijas dabas daudzveidības iepazīšanas pieredzi ar izglītojoši izklaidējošu spēles elementu, LIFE programmas 30 gadu jubilejas gadā Dabas aizsardzības pārvaldes projekts LIFE-IP LatViaNature sadarbībā ar citiem Latvijā īstenotajiem LIFE projektiem izveidojis jaunu “geocaching” jeb slēpņošanas sēriju “Geocaching for LIFE”.

Slēpņi ir izvietoti LIFE programmas projektu norises vietās – Natura 2000 teritorijās Latvijas centrālajā daļā un Kurzemes piekrastē. 16 jaunizveidotie slēpņi atklās Latvijas dabas daudzveidību un ļaus ikvienam slēpņotājam iepazīt apkārtnes dabas vērtības – retas un aizsargājamas augu un dzīvnieku sugas, dzīvotnes un nozīmīgas kultūrvēsturiskās ainavas. Pilns raksts un slēpņu saraksts pieejams šeit: https://latvianature.daba.gov.lv/slepnosanas-serija-geocaching-for-life/

Baltijas Vides Forums jau vairāk nekā 19 gadus īsteno dažādus LIFE projektus, jaunajā spēlē iekļauti trīs projektu – LIFE Viva Grass, LIFE Grassservice un MARMONI – slēpņi. Kur tie ir? Kā maza norāde lai kalpo fakts, ka divi projekti bija saistīti ar dabisko zālāju bioloģisko daudzveidību un zālāju sniegtajiem ekosistēmas pakalpojumiem, savukārt viens – ar Baltijas jūras dabas vērtību izpēti .  Aicinām piedalīties spēlē un atklāt slēpņus.