Klimata pārmaiņas un enerģija

Kas ir IMPETUS?

Projekta izvērstais nosaukums “Dinamiska informācijas pārvaldība klimata pārmaiņu pielāgošanās pasākumiem starpnozaru ietvarā Eiropas reģionos”, tam ir ambiciozs mērķis – paātrināt Eiropas reakciju uz klimata pārmaiņām un pārvērst saistības konkrētā rīcībā.

Lai uzsākts pavisam nesen – 2021. gada oktobrī –  projektā jau tiek īstenotas dažādas aktivitātes, notiek sanāksmes un plānoti nākamie pasākumi. Par visu jaunāko un aktuālāko projektā var uzzināt tā mājaslapā: https://climate-impetus.eu

Projektu finansē: Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programma “Apvārsnis 2020”, IMPETUS partneru komandu veido 31 organizācija no 8 Eiropas valstīm, kam ir liela pieredze pētniecībā, biznesā un reģionālajā pārvaldībā.

Projektā katrā no 7 Eiropas klimatiskajiem reģioniem – Arktikas, Atlantijas okeāna, Boreālajiem, Piekrastes, Kontinentālajiem, Vidusjūras un Kalnu reģioniem – ir reģionālās izmēģinājumu vietas, kurās tiek izmēģināti un izvērsti inovatīvi risinājumi. Projekta starpdisciplinārā komanda šajos reģionos risinās dažādus ar klimata pārmaiņām saistītus izaicinājumus.