Piesārņojums un ķīmisko vielu pārvaldība

Bīstamo vielu aizvietošana uzņēmumā – aicinām izmantot projekta LIFE Fit for REACH piedāvātās iespējas

Veselībai un videi bīstamas vielas izmanto ne tikai lielās rūpnīcas un dažādu ķīmisku preču ražotāji. Tās ir daļa ikdienas darba arī pavisam mazos uzņēmumos.

Piemēram, vēl pavisam nesen neliels projektēšanas birojs Temeso savā darbā izmantoja palīgmateriālus, kas saturēja videi toksiskas vielas. Pateicoties projektam LIFE Fit for REACH, šīs ķimikālijas nu aizvieto modernās tehnoloģijas. Kādas tieši –  iespējams uzzināt šeit.

Bet lietuviešu sadzīves ķīmijas un ķermeņa kopšanas līdzekļu ražotājs Naujoji Ringuva ar projekta palīdzību uzlabojis sastāvu vairākiem saviem produktiem, tā padarot tos vēl draudzīgākus videi un veselībai. Plašāk šeit.

Uzņēmumā KnK Mefab bīstamās vielas izmanto dažādos metālapstrādes procesos. Projekts LIFE Fit for REACH ļāvis gan pilnībā atteikties no ķimikāliju izmantošanas metāla sagatavju slīpēšanā, gan mazāk un efektīvāk izmantot izejvielas pulverkrāsošanai un līdz ar to arī tajās esošo īpaši bīstamo bisfenolu A.  Plašāk šeit.

Savukārt igauņu uzņēmums UPSteam, pateicoties projekta atbalstam, vēlas aizpildīt Igaunijā pagaidām vēl brīvo videi draudzīga auto mazgāšanas servisa tirgus nišu. Plašāk šeit.

Ja arī jūsu uzņēmums grib aizvietot bīstamās vielas un sekot šo uzņēmumu piemēram, steidziet izmantot LIFE Fit for REACH atbalstu!