Icon PASĀKUMS

Aicinām uz otro LIFE GoodWater IP projekta talku Mergupē

Ja izbaudi doties dabā, gūt jaunas zināšanas par dabas procesiem un nebaidies saslapināties, tad šis pasākums ir tieši Tev!

Pasaules Dabas Fonds un Valsts zinātniskais institūts BIOR aicina uz 2. Mergupes talku otrdien, 31. augustā no 10:00 līdz 14:00 Mergupes posmā pie Nītaures, kur kopā ar ekspertiem varēsi iebrist upē līdz ceļiem vai pat viduklim, lai veiktu upes tecējuma atbrīvošanas darbus.

Kad darbiņš būs padarīts, būs iespēja nobaudīt arī gardas pusdienas.
Galvenais velc piemērotu apģērbu, lai nesavainotos un justos ērti!

Pieteikties iespējams līdz 29. augustam, aizpildot anketu: https://forms.gle/N2KE81SnCFgf8tbP6
Vairāk informācijas GoodWater IP projekta mājaslapā: goodwater.lv un  Facebook lapā: https://www.facebook.com/LIFEGoodwaterIP

Pirmā LIFE GoodWater IP projekta talka Mergupē notika 13.08.2021, posmā pie Nītaures. Talkas mērķis šajā posmā bija atbrīvot upi no koku un smilšu sanesumiem, lai atjaunotu tās tecējumu. Talkā piedalījās gan projekta partneri, gan brīvprātīgie interesenti.

Kritušo koku nozīme upēs ir ļoti liela, tomēr blīvi koku sanesumi un lieli sagāzumi var traucēt dabisko upes tecējumu. Ietekme uz upi visbiežāk ir saistīta ar cilvēku saimniecisko darbību, kuras rezultātā šajā upes posmā ir arī izveidojušies smilšu sanesumi, kas izmaina gultni un ietekmē dzīves apstākļus upes faunai. Talkas laikā atjaunotais upes tecējums daļēji atbrīvos upi no smilšu sanesumiem, tos aizskalojot.

Ieskats talkas norisē, 📷 Elīna Pekšēna un Magda Jentgena/ Pasaules Dabas Fonds