Ūdens resursi

Podkāsts – par un ap Baltijas jūru

Aktualizējot plašākas sabiedrības izpratni par vides politikas jautājumiem un veicinot uz atbildīgu un videi draudzīgu rīcību, Latvijas vides aizsardzības fonds jau vairākas reizes ir izsludinājis projektu konkursu “Sabiedrības vides apziņas veicināšana medijos”.

Atbalstu guvuši gan dažādi laikraksti, gan radio un televīzijas kanāli, gan arī virtuālie mediji, lai sagatavotu un piedāvātu sabiedrības izglītošanas projektus mediju vidē, veicinot attiecīgā projekta mērķauditorijas paradumu maiņu ikdienas sadzīvē.

Arī Eiropas Hītu radio stacija ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu īsteno raidījumu ciklu “Zaļā zona”, kurā aicina mainīt savus ikdienas paradumus, lai mēs dzīvotu zaļākā pasaulē. Raidījuma vadītājs Kaspars Eglītis katru nedēļu aicina uz sarunu kādu ekspertu, lai uzzinātu vairāk par notiekošo dabā un to, kā aprites ekonomikas principus varam ieviest savā ikdienā.

Pavisam nesen uz sarunu tika aicināta arī mūsu kolēģe – vides eksperte Kristīna Veidemane, lai pārrunātu, kādi ir galvenie Baltijas jūras piesārņojuma iemesli, kādas ir piesārņojuma tendences un kas būtu darāms katram, lai Baltijas jūra būtu tīra.

Raidījuma ierakstu aicinām noskatīties Eiropas hītu radio Youtube kanālā, savukārt zemāk pieejama plašāka informācija par vairākiem raidījumā izskanējušiem un pārrunātajiem tematiskajiem aspektiem Baltijas jūras kontekstā:

• kas ir eitrofikācija un kā tā rodas: vairāk var uzzināt ŠEIT
• kā mikroplastmasa nonāk Baltijas jūrā: vairāk var uzzināt ŠEIT
• kā mums uzvesties, dodoties atpūsties pie jūras un dabas: vairāk var uzzināt ŠEIT
• kas ir ekomarķējums un kā tas palīdz izvēlēties preces veikalā: vairāk var uzzināt ŠEIT
• ikdienas paradumu maiņa – mazs solis pretim ilgtspējīgai izvēlei: vairāk var uzzināt ŠEIT
• Baltijas Vides Foruma aktuālie un īstenotie projekti par Baltijas jūru: vairāk var uzzināt ŠEIT