Piesārņojums un ķīmisko vielu pārvaldība

Sagatavots apmācību kurss pašvaldību speciālistiem

Mūsu ikdiena gan mājās, gan birojā nav iedomājama bez plaša ķīmisko produktu klāsta. Izpratnes veicināšana un zināšanu gūšana var palīdzēt mums labāk atpazīt apkārt esošās ķīmiskās vielas un izlemt, vai tās mums ir drošas, kā arī izvairīties no bīstamām vielām. Tas arī ir viens no projekta “NonHazCity2” mērķiem.

Vairāku Baltijas jūras reģiona valstu partneru projekta komanda ir sagatavojusi mācību materiālu – „Publiskajos iepirkumos gudri un atbildīgi izvēlies preces, kas satur ķīmiskās vielas“. Tas ir praktisks rīks, kas ērtā veidā palīdzēs apgūt pamatus par bīstamām ķīmiskām vielām, to avotiem un veidiem, kā no tām izvairīties, veicot iepirkumus. Mācību materiāls sastāv no 5 moduļiem (tēmām), kas sniedz informāciju par bīstamām vielām un to izkļūšanu no produktiem un izstrādājumiem, izskaidro to iedarbību uz mūsu organismu un vidi, sniedz īsu pārskatu par ķīmisko vielu pārvaldības juridisko pamatu un palīdz lasītājam identificēt veidus, kā samazināt, izvairīties vai aizstāt izstrādājumus, produktus vai pakalpojumus, kas varētu saturēt bīstamas vielas. Materiāls sniedz arī praktiskus piemērus no pašvaldībām.

Šis e-apmācību kurss ir paredzēts pašvaldību iepirkumu speciālistiem, kā arī speciālistiem, kas pieņem lēmumus par pirkumiem pašvaldību pārraudzības iestādēs, piemēram, skolās, bērnudārzos, birojos un citur.

Apmācību kurss dažādās valodās ir pieejams šeit:

Apmācību kursa autori: Audronė Alijošiutė-Paulauskienė, Ingrīda Brēmere, Daina Indriksone, Gražvydas Jegelevičius, Justė Kukučionė, Heli Nõmmsalu, Hannamaria Yliruus, Sigita Židonienė.

Apmācību kurss sagatavots projekta „Ķīmisko vielu pārvaldīšanas rīcības plānu ieviešana, apmācību organizēšana, privāto patērētāju un mazo uzņēmumu motivēšana pašvaldībās, izmantojot projekta NonHazCity rezultātus” (NonHazCity 2) #X006, kuru līdzfinansē INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma 2014. – 2020. gadam, ietvaros.

Combined NonHazCity- Logo