Dabas aizsardzība

Zemgales Ainavas un zaļās infrastruktūras plāna apspriede

2020. gada 8. janvārī Zemgales Plānošanas reģionā ar Aizkraukles, Bauskas, Jēkabpils, Rundāles, Salas novada un Jelgavas pašvaldību plānošanas speciālistu aktīvu piedalīšanos notikusi nupat kā izstrādātā Zemgales Ainavas un zaļās infrastruktūras plāna apspriede.

Tā kā Zemgale ir pirmais no pieciem plānošanas reģioniem Latvijā, kur šāds dokuments izstrādāts, tā tapšana lielā mērā notikusi tādā kā testa režīmā un nu būs pēc kā līdzināties arī pārējiem reģioniem. Tālab minētajā apspriedē ar lielu interesi piedalījās arī speciālisti no Kurzemes un Vidzemes plānošanas reģiona, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, zinātnieki no Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes, kā arī citi interesenti.

Notikušajā diskusijā un Baltijas Vides Foruma ekspertu moderētajā sesijā paustos nozīmīgākos atzinumus, priekšlikumus un papildinājumus eksperti sola ietvert minētā dokumenta galīgajā lasījumā, kas izskanēs Zemgales Attīstības padomes sēdē – 21. janvārī Iecavas novadā.

Fotogalerija no pasākuma pieejama Zemgales Plānošanas reģiona FB kontā.

Informācija sagatavota, izmantojot Zemgales Plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību nodaļas sagatavotos materiālus