05.01.15

Ukraiņu delegācijas vizīte Latvijā


2014.gadā 10.-11.decembrī Baltijas Vides Forums sadarbībā ar SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldi" un Rīgas pašvaldības aģentūru „Rīgas Enerģētikas aģentūra” rīkoja ekspertu apaļā galda diskusiju par esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektīvas renovācijas pieredzi Jelgavā un Rīgā. Ekspertu sanāksmē piedalījās mājokļu apsaimniekošanas, energoapgādes, energoservisa uzņēmumu, dzīvokļu celtniecības kooperatīva, kā arī pilsētas pašvaldības departamenta pārstāvji no Odesas (Ukraina). Pirmajā vizītes dienā sanāksmes dalībnieki apmeklēja SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldi", tikās ar vadītāju Juri Vidži un tehnisko direktoru Oļegu Kukutu, kā arī apmeklēja divas renovētas ēkas Kr.Hermaņa ielā 3 un Brīvības bulvārī 26. Savukārt, otrajā dienā devās uz Rīgas Enerģētikas aģentūru, kur ar prezentācijām uzstājās un uz viesu jautājumiem atbildēja aģentūras direktore Maija Rubīna un Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs, kā arī DzĪK „Bāka-2” priekšsēdētājs Sergejs Sidorko.

Pēc semināra viesi apmeklēja DzĪK „Bāka-2” vairākas energoefektīvi renovētās ēkas Rīgā, kur iepazinās arī ar ēku siltumapgādes sistēmās veiktajiem uzlabojumiem, kas iedzīvotājiem palīdz racionāli izmantot siltumenerģiju.

Rīgas Enerģētikas aģentūras prezentācijas pieejamas šeit.

Ekspertu apaļā galda diskusija tika organizēta  projekta “Informētības paaugstināšanas kampaņa par energoefektivitāti mājokļu būvniecībā ieinteresētajām pusēm Krievijā, Baltkrievijā un Ukrainā” (ARCEE) ietvaros un to finansē Eiropas Savienība.