07.01.15

ES vides komisārs piedalīsies kampaņā Padomā, pirms pērc


Š.g. 8.janvārī Eiropas Komisijas (turpmāk - EK) vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella apmeklēs vienu no EK LIFE programmas līdzfinansētās kampaņas Padomā, pirms pērc norises vietām - būvmateriālu veikalu K-rauta Lucavsalā. 

Jau vairāk nekā pusotru gadu kampaņa Padomā, pirms pērc K-rauta veikalu ķēdē visā Latvijā ar īpašu cenas zīmi Drošāka izvēlemazāk bīstamo vielu un padomiem palīdz pircējiem izvēlēties videi un veselībai drošākus produktus. 

Atgādinām, ka cenas zīmi nekaitīgākiem produktiem piešķīra nevalstiskās organizācijas Baltijas Vides forums vides un ķīmijas eksperti, kuri pirms tam rūpīgi izvērtēja ražotāju sniegto informāciju par produktu sastāvu. Tāpat veikalos pircējiem pieejami informācijas bukleti, kas sniedz vienkāršus padomus, kā izvēlēties mājokļa gaisam un mājinieku veselībai drošākus apdares materiālus.

Kampaņu Padomā, pirms pērc Latvijā un arī Igaunijā īsteno Baltijas Vides forums sadarbībā ar K-rauta veikalu tīklu. Lai iedzīvotāji varētu veikalos izdarīt pārdomātāku izvēli, izveidota arī speciāla mājaslapa padomapirmsperc.lv, kur atrodami padomi ne tikai par remontprecēm, bet arī kosmētiku, sadzīves un auto ķīmiju, rotaļlietām, kā arī bērnu kopšanas produktiem.

LIFE programma ir nozīmīgākais Eiropas Savienības finanšu instruments vides un klimata aizsardzības aktivitātēm. Tā darbojas kopš 1992.gada, un to īsteno Eiropas Komisija, atbalstot vairāk nekā 4000 projektu vides un klimata aizsardzības jomā par kopumā aptuveni 3,4 miljardiem eiro.