24.11.15

Esam izdevuši 6 kartīšu komplektu, kas palīdzēs izvēlēties produktus ar mazāk bīstamajām vielām


Piecās kartītēs atradīsi attiecīgajā produktu grupā - sadzīves ķīmijas līdzekļi, matu kopšanas līdzekļi, auto kopšanas līdzekļi, kosmētika, celtniecības un apdares materiāli - sastopamās bīstamās vielas (norādītas angļu valodā vai to tehniskie nosaukumi, jo bieži sastāvdaļas netiek tulkotas), no kurām būtu jāizvairās. Sestā kartīte veltīta biežāk sastopamajiem oficiālajiem ekomerķējumiem.

Kartītes var turēt makā un nākamreiz, kad jāizvēlas kāds produkts, var pārliecināties, vai tajā ir kādas norādītās vielas. Ja ir, labāk tomēr preci atstāt veikalā plauktā, jo bīstamās vielas var kaitēt cilvēka veselībai un videi. Tās var izraisīt akūtu jeb tūlītēju kaitējumu, piemēram, izraisīt saindēšanos, alerģiju, kairināt ādu. Tās var arī negatīvi ietekmēt ilgtermiņā, piemēram, veicināt vēža veidošanos, bojājot reproduktīvo vai imūnsistēmu. 

Kartīšu komplekts izdots starptautiska projekta "Baltijas informēšnas kampaņa par bīstamajām vielām" ietvaros. Plašāka informācija par kampaņu un tās ietvaros paveikto: www.padomapirmsperc.lv