Velobraukšana kā klimata pārmaiņu ietekmi samazinošs elements pilsētās

Cyclurban

Projekta ietvaros vietējā līmenī velobraukšana tiks veicināta kā ilgtspējīgas pilsētas mobilitātes un klimata pārmaiņu samazināšanas aktivitāte.

Projekta ietvaros paredzēts izpētīt pašreizējo situāciju un izstrādāt pasākumus, kas  stiprinās velo infrastruktūras, politikas, plānošanas un pakalpojumu jomās, ņemot vērā arī tādas nozares mūsdienu tendences kā elektrovelosipēdi un kravas velosipēdi.

Viens no projekta rezultātiem ir velobraukšanas integrēšana pilsētas stratēģijās vienā pilsētā katrā no piecām projekta valstīm: Tartu (Igaunija), Rīga (Latvija), Varšava (Polija), Velika Gorica (Horvātija) un Vrilissia (Grieķijas Atēnu daļa). Lai veicinātu velobraukšanu, katra  no projektā iesaistītajām pilsētām izstrādās savu velobraukšanas stratēģiju. Projekta ietvaros tiks sniegti ieteikumi, kā velobraukšanu atbalstīt nacionālā līmenī., un apkopota starptautiskā nozares pieredze.

Galvenā projekta mērķauditorija ir iesaistītās pašvaldības, plānošanas speciālisti un nacionālā līmeņa lēmumu pieņēmēji, kuru paredzēts sapulcēt semināros un diskusijās.

Projekta buklets (ENG) pieejams šeit.
Projekta plakāts (ENG) pieejams šeit.

Projektu daļēji finansē Eiropas Klimata iniciatīva. Šī iniciatīva ir Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas (BMUB) finansēšanas programma, kuru pārvalda Starptautiskās sadarbības biedrība (GIZ). Iniciatīvas galvenais mērķis ir veicināt sadarbību klimata jomā Eiropas Savienībā, lai mazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Galvenie fakti

  • Projekta akronīms: CyclUrban
  • Vadošais partneris: Baltijas Vides Forums – Vācija
  • Projektu līdzfinansē: Vācijas federālā Vides aizsardzības un kodoldrošības ministrija un Eiropas Klimata iniciatīva
  • Īstenošanas laiks: 11/2017 – 02/2020
  • Projekta numurs: 17.9045.0-002.17
  • Projekta mājaslapa: https://www.cyclurban.eu/

Projekta partneri

Vācijas Kosmosa aviācijas centrs; Baltijas Vides Forums – Latvija; Latvijas Riteņbraucēju apvienība; Tartu pilsēta (Igaunija); Baltijas Vides Forums – Igaunija; Ilgtspējīgas attīstības dizaina biedrība (Horvātija); Velikas Goricas pilsēta (Horvātija); Atēnu Nacionālā observatorija (Grieķija); Ekopilsēta (Grieķija); Atēnu Valsts Tehniskā universitāte (Grieķija); Fonds Zemei un cilvēkiem (Polija); Varšavas pilsēta (Polija)i

Kontaktpersona

  • Līga Pakalna
Cyclurban
Europäische Klimaschutzinitiative EUKI - Logo

CITI PROJEKTI

Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem

Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem Ezeri Latvijā ir būtisks vides elements,…
Placeholder

Krievijas un Baltijas valstu nevalstisko organizāciju kvalifikācijas celšana patērētāju izglītošanas jomā

Krievijas un Baltijas valstu nevalstisko organizāciju kvalifikācijas celšana patērētāju izglītošanas jomā Nevalstiskajām organizācijām (NVO) ir nozīmīga…

mobile2020

Vairāk riteņbraukšanas mazajās un vidēja izmēra pilsētās Centrālās un Austrumeiropas valstīs līdz 2020.gadam Projekta mērķis: Lai…

Grassservice

 Alternatīvas biomasas izmantošanas iespējas zālāju bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu uzturēšanai Projekta mērķis: nodrošināt bioloģiski vērtīgu…