Ūdens resursi

Aktuālais projektā par Latvijas ezeriem

Aktuālās norises projektā “Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem”

  • Pētījumam par Latvijas ezeriem gandrīz visas skolas ir saņēmušas Pētījuma komplektus un ir uzsākušas ūdens paraugu ņemšanu 27 dažādas ūdenstilpnes visā Latvijā. Un beidzot esam sagaidījuši arī piemērotus laikapstākļus, lai skolēni kopā ar skolotāju varētu doties, iespējams, savā pirmajā sabiedriskās zinātnes aktivitātē!
  • Komplektos atrodas gan lakmusa papīrītis, gan indikatoru strēmelītes, konusi, tīkliņi, instrukcija un citas nepieciešamās lietas. Īpašu paldies izsakām kurjerfirmai DPD Latvija par atbalstu komplektu nosūtīšanā skolām bez maksas.
  • Pēc ūdens paraugu paņemšanas tie tiks nosūtīti Latvijas Hidroekoloģijas institūtu, kas paraugi tiks pētīti laboratorijā un tiks noteika ūdeņu ekoloģiskā kvalitāte. Iegūtie dati tiks apkopoti Pētījuma ziņojumā, par ko plašāk informēsim rudenī, aicinot visus dalībniekus un citus interesentus uz tiešsaistes lekcijām.
  • Rakstniecei Agnesei Vanagai ir iznākusi jaunākā grāmata “Plastmasas huligāni. Tas ir murgs”. Grāmata aizved mūs prātam neaptveramā situācijā – brāļi Klāvs un Intars uzzina, ka peldēties ir bīstami ūdens piesārņojuma dēļ. Vai tā patiešām ir? Un kurš ir vainīgs?
  • Esam izplānojuši klātienes vizītes – ar izlozes palīdzību tika noteikts, ka maijā projekta komanda – Baltijas Vides Foruma, Latvijas Hidroekoloģijas institūta pārstāves un rakstniece Agnese Vanaga – dosies uz Valmieras zaļo skolu (29. maijā), uz Drabešu jauno pamatskolu (17. maijā), uz Krimuldas vidusskolu un Carnikavas pamatskolu (22. maijā), uz Talsu 2. vidusskolu (24. maijā) un uz Gulbenes Valdorfa skolu (3. maijā), lai kopā klausītos Agneses stāstījumu par grāmatu un iepazītu ūdens kvalitātes un izpētes dažādos aspektus kopā ar LHEI zinātniecēm.

Projektu  „Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem” (projekta NR 1-08/85/2022) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds