Icon NODERĪGI

Dalība sarunu festivālā Lampa

Sarunu festivāls “Lampa” 2023. gadā 9. un 10. jūnijā jau devīto reizi notiks Cēsu Pils parkā un pilsētvidē

“Zinātnieki novērojuši, ka zemeslode pēdējā laikā ap savu asi griežas ātrāk: daži jau publiski pauduši, ka pērn piedzīvotas īsākās dienas novērojumu vēsturē. Lai nezaudētu pamatu zem kājām tik strauji mainīgā pasaulē, ir vajadzīgs kārtīgs enkurs – vērtības, kas nemainās un uz kurām var paļauties. Ar pārsteidzošu saturu, bet nemainīgiem principiem un norises vietu – arī 2023. gadā sarunu festivāls “Lampa” būs! 9. un 10. jūnijā tas jau devīto reizi pulcēs dziļu sarunu cienītājus Cēsu Pils parkā un pilsētvidē.”Sarunu festivāla “Lampa” galvenā misija ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Šogad mūsu kolēģe Anda Ruskule piedalīsies 2 Zaļās skatuves diskusijās 10. jūnijā:

  • Plkst. 11:00 “Kāpēc daba mums ir nepieciešama?” ar fokusu uz tēmu – dabas nozīme pilsētā, kā arī lai plašākai auditorijai popularizētu LIFE LATESTadapt projektu* un projektā notiekošo aptauju par cilvēkiem svarīgajām zaļajām teritorijām Cēsīs, Rīgā un Valmierā. Dalību diskusijā līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
  • Plkst. 15:00 “Klimata krīzes ēnā: Vai mākam (sa)dzīvot (g)ar ūdeņiem?” Kāda upju un ezeru ekosistēmām ir loma plūdu riska un klimata pārmaiņu mazināšanā, un kā labāk sadzīvot ar tām?

 

Zaļās skatuves programma pilnā apjomā pieejama ŠEIT.

    

—————————————————————————————————————————————————————————-

* LIFE LATESTadapt projekta vispārējais mērķis ir palielināt Igaunijas un Latvijas pilsētu teritoriju noturību pret ekstremāliem laikapstākļiem, koncentrējoties uz 4 konkrētiem rīcības virzieniem: dabā balstīti risinājumi; digitālās izmaiņas; plānošanas kvalitāte un iesaistītas kopienas un kvalificēts atbalsts risinājumu tālākai ieviešanai. Plašāka informācija par projektu: https://www.bef.lv/projekti/latestadapt/