Zemes īpašnieku, pašvaldību un valsts atbildība mazo upju aizsardzībai

Vides politikas pamatnostādnēs viens no definētajiem politikas mērķiem ir apzināt un identificēt problēmas un nepieciešamos pasākumus mazo upju aizsardzībai (F1.8), kā arī pilnveidot normatīvo aktu bāzi, lai noteiktu prasības ūdens objektu apsaimniekošanai neatkarīgi no objekta piederības (F1.9). Lai to realizētu, ir svarīgi izveidot mērķtiecīgu dialogu ar dažādām ieinteresētām pusēm, lai izvērtētu Latvijas mazo upju pārvaldības (tai skaitā apsaimniekošanas) pašreizējo praksi un normatīvo aktu regulējumu, noteiktu galvenās risināmās problēmas, un sniegtu priekšlikumus nepieciešamām izmaiņām labākai mazo upju pārvaldībai tuvākajā nākotnē.

Projekta mērķis: organizēt un moderēt mērķtiecīgu dialogu ar dažādām ieinteresētām pusēm, lai izvērtētu Latvijas mazo upju pārvaldības (tai skaitā apsaimniekošanas) pašreizējo praksi un normatīvo aktu regulējumu, noteiktu galvenās risināmās problēmas un sniegtu priekšlikumus nepieciešamām izmaiņām labākai mazo upju pārvaldībai tuvākajā nākotnē.

Projekta aktivitātes:
– pašreizējās mazo upju pārvaldības situācijas analīze: sagatavots analītiski informatīvs apskats par Latvijas mazo upju pārvaldības pašreizējo praksi: PIEEJAMS ŠEIT;

– pašreizējo normatīvo aktu regulējumu analīze: sagatavots analītisks normatīvo aktu izvērtējums par tiesībām un pienākumiem mazo upju apsaimniekošanas jomā: PIEEJAMS ŠEIT;

-tematisko domnīcu rīkošana: projekta ietvaros noorganizētas piecas tematiskās domnīcas vienas nozares vai pārstāvniecības grupas pārstāvjiem:
1. ar pašvaldību pārstāvjiem 25.10.2018;
2. ar zvejniecības un makšķerēšanas nozares pārstāvjiem 30.10.2018;
3. ar tūrisma nozares pārstāvjiem 31.10.2018;
4. ar HES un meliorācijas nozares pārstāvjiem 12.11.2018;
5. ar Valsts Vides dienesta pārstāvjiem 28.11.2018.

Atsevišķa tikšanās organizēta ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta pārstāvjiem 30.10.2018.;

-integrētā semināra rīkošana: 04.12.2018. noorganizēts integrētais seminārs ar visu iesaistīto pušu līdzdalību; semināra galvenais mērķis bija iepazīstināt ar novērtējuma par esošās situācijas privāto upju apsaimniekošanā galvenajiem secinājumiem un pārrunāt iespējamos turpmākos darbības virzienus situācijas uzlabošanai Latvijā.

-kopsavilkuma sagatavošana; apkopojot konsolidētā veidā gan ekspertu, gan ieinteresēto pušu novērtējumu par problēmām, kā arī izteiktos priekšlikums turpmākajam darbam: PIEEJAMS ŠEIT.

– projekta rezultātu kopsavilkuma sagatavošana: iesniegts Latvijas vides aizsardzības fondam; 29.04.2019. saņemts apstiprinājums par projekta īstenošanu.

Galvenie fakti

  • Īstenotājs: Baltijas Vides Forums
  • Projektu līdzfinansē: Latvijas vides aizsardzības fonds
  • Īstenošanas laiks: 05/2018-12/2018
  • Projekta numurs: 1-08/204 /2018

Kontaktpersona

  • Kristīna Veidemane

CITI PROJEKTI

Baltic Sea2Land

Integrētas pārvaldības veicināšana piekrastē, ilgtspējīgi izmantojot dabas un sociālo kapitālu Projekta virsmērķis ir līdzsvarot Zilās ekonomikas…

INTENSSS-PA

Projekta mērķis ir atbalstīt valsts un pašvaldību institūcijas enerģijas aspekta ieviešanā telpiskajā plānošanā, kā arī reģionālajā…

Upju pārvaldība

Upju efektīvākas pārvaldības un apsaimniekošanas nodrošināšana Projekta mērķis: izstrādāt risinājumus un priekšlikumus upju pārvaldības un apsaimniekošanas pilnveidošanai,…

LIFE LATESTadapt

Dabā balstītu un viedo risinājumu portfeļa izstrāde un demonstrēšana pilsētu klimata noturības uzlabošanai Latvijā un Igaunijā…